MEGADETH – BİLİNMEYENLER – Dave Mustaine – Rust in Peace

1-VIC RATTLEHEAD

Megadeth
Megadeth

Megadeth ‘in nerdeyse tüm albümlerinden alışık olduğumuz iskelet adamın ismi Vic Rattlehead ‘dir. Megadeth ‘in maskotu olan Vic Rattlehead Dave Mustaine tarafından düşünülmüş ve Sanatçı Red Epka tarafından Dave Mustaine ‘in yönlendirmesiyle çizilmiştir.

2-RUST IN PEACE

 Rust In Peace
Rust In Peace

Rust in Peace çoğu eleştirmen tarafından Grubun müzikal bakımdan zirve yaptığı albüm olarak anılır. Ayrıca albüm tüm zamanların en iyi trash metal albümlerinden biridir. Grubun unutulmaz hitlerinden Rust in Peace… Polaris ve Hangar 18 bu albümde yer alır . Gitar virtüözü Marty Friedman bu albümde gruba katılmıştır. Rust in Peace albümü Megadeth ‘in bütün albümleri arasında çalınması en zor parçaların bulunduğu albümdür. Gitar partisyonları çok ağırdır. Albüm adının ilham kaynağı Dave Mustaine ‘in bir aracın tamponunda gördüğü “May all your warheads rust in peace “yazısıdır . Türkçesi “Umarım tüm savaş başlıkların huzur içinde çürür” olan bu tampon stickerı sayesinde albüm adı “Huzur içinde Paslan (çürü)” olarak belirlenmiştir. Ayrıca albümün içindeki Rust in Peace… Polaris şarkısı , Amerika tarafından soğuk savaş döneminde geliştirilen Polaris füzesinin ağzından yazılmıştır, bunu şarkı içerisinde geçen “Ben nükleer katilim ,Ben Polarisim” sözünden anlıyoruz. Diğer hit parça Hangar 18 ise Amerika’nın içinde Ufo sakladığı düşünülen 51. bölge ile ilgili yazılmıştır. Ayrıca yine aynı konuyu işleyen ” Hangar 18 ” adında bir sinema filmi de mevcuttur.

3- TAEKWONDO

Dave Msutaine ,Taekwondo
Dave Mustaine ,Taekwondo

Dave Mustaine Taekwondo sporuyla uğraşmıştır. Ayrıca siyah kuşak sahibidir.

4-MEGADETH GRUP İSMİ NASIL BULUNDU

Megadeth , So far, So Good ... So What
Megadeth , So far, So Good … So What

Metallica (Metallica hakkında bilinmeyenleri öğrenmek istiyorsanız tıklayabilirsiniz) grubundan kovulduktan sonra yeni grup kurma arayışı içine giren Dave Mustaine otobüs İstasyonunda, Kaliforniya senatörü Alan Cranston ‘ın ” Hangi barış antlaşması imzalanırsa imzalansın Toplu ölüme neden olan cephaneler (savaş başlıkları) temizlenemez” sözünden yola çıkarak grubun ismini toplu ölüm anlamına gelen Megadeth olarak belirlemiştir. Ayrıca Dave Mustaine, Alan Cranston ‘a ait bu sözü ilk albümlerinde So Far, So Good… So What ! ‘da bulunan “Set the World a fire” parçasında kullanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.