Ana Sayfa / Şarkı Çeviri / Say Something I’m Giving Up On You Çeviri A Great Big World – Christina Aguilera

Say Something I’m Giving Up On You Çeviri A Great Big World – Christina Aguilera

Say Something I’m Giving Up On You Çeviri A Great Big World Feat Christina Aguilera 

Bir Şeyler Söyle Senden Vazgeçiyorum
Say Something Şarkı Çevirisi

(Say Something I’m Giving Up On You)
Bir şeyler söyle senden vazgeçiyorum
Hangi kişi olmamı istiyorsan olurum
Ne istersen yaparım
Ama bir şeyler söyle, senden vazgeçiyorum

Say Something Türkçe Sözleri
Say Something I’m Giving Up On You Çeviri – A Great Big World

Kendimi çok küçük(çaresiz) hissediyorum
Aramızda geçen şeyleri anlamam çok güçtü
Hala hiç bir şey bilmiyorum
Ve ben … takılıp düşeceğim biliyorum
Çünkü hala nasıl sevileceğini öğreniyorum
Ancak yeni emeklemeye başlıyorum

Say Something I'm Giving Up On you Şarkı Çevirisi

Bir şeyler söyle senden vazgeçiyorum
Seni anlamadığım için özür dilerim
Oysa ne istersen onu yapardım
Bir şeyler söyle yoksa senden vazgeçeceğim

Say Something I'm Giving Up On you Türkçe Çevirisi
Say Something I’m Giving Up On You

Ve ben gururumu bir yana bırakacağım
Çünkü sevdiğim sensin
Ve elveda diyeceğim

Say Something I'm Giving Up On you Türkçe Sözleri
Say Something I’m Giving Up On You Çeviri

Bir şeyler söyle senden vazgeçiyorum
Seni anlamadığım için özür dilerim
Oysa ne istersen onu yapardım
Bir şeyler söyle yoksa senden vazgeçeceğim

 Bir şeyler söyle yoksa senden vazgeçeceğim
Bir şey söyle…

Say Something I’m Giving Up On You Şarkı Analizi

1.Paragraf: Bu paragrafta yazar, sevdiği kişiden kendisi hakkında ne hissettiğini söylemesini istiyor. Beklemekten bıkmış ve ayrılmaya hazır. Oysa sevdiği kişi bir şey söylese, o kişi için her şeyi yapardı.

2.Paragraf: Yazar karşısındaki kadına çok aşıktır fakat ondan herhangi bir tepki alamamaktadır ve sevdiği kadının onu görmezden geldiğini düşündüğü için çaresiz ve biraz da kızgındır. Şarkının müzik videosunda ayrıca yaşlı bir çift de görüyoruz. Klipten anlaşıldığı kadarıyla kadın hasta belki de komadadır. Bu esnada yanında sevdiği kişinin bir pişmanlığını görüyoruz. Belki de ona söylemek isteyip de söyleyemediği şeyler yüzünden kadının ona tepki vermesini bir şeyler söylemesini bekliyor. Fakat ilk durumda da olduğu gibi bu durum karşısında yapabileceği hiçbir şey olmadığından kişi kendini çok çaresiz hissediyor. Bunu anlatabilmek için yazar kendini çok küçük hissettiğini söyler.

Şarkıyı Christina Aguilera, A Great Big World üyesi Ian Axel ile beraber söylüyor. Klipte şarkıyı söyleyen her iki kişinin de aynı şeyleri hissettiğini görüyoruz. Belki bir tartışma sonrasında ikisi de birbirlerinden özür dilemek istiyorlar çünkü birbirlerini seviyorlar ancak her ikisi de ya gurur ya da öfkeden dolayı ilk hareketi karşısından bekliyor. Sonuç olarak klipte o ilk adımın atılamadığı ve birbirini seven kişilerin bu duyguları karşısındakine aktaramadığını görüyoruz.

Ve ben…takılıp düşeceğim biliyorum ile başlayan kısımda, yazar hala birini sevmek konusunda başarılı olamadığından bahsediyor ve bu konudaki tecrübesizliğinden yakınıyor ve birine bağlanma konusundaki başarısızlığından ötürü kendini daha emeklemeyi bile öğrenememiş bir bebeğe benzetiyor. Fakat bu masumiyet ilişkisini kötü yönde etkiliyor.

Say Something… Bir şeyler Söyle Senden Vazgeçiyorum

3.Paragraf: Burada birbirini seviyor olsalar da kişilerin yavaş yavaş sevdiği kişilerden vazgeçtiğini görüyoruz. Her iki sevgili de bir diğerini çok sevdiğini ama karşılığında hiçbir şey elde edemediğini düşünüyor. Bu yüzden son kez “bir şeyler söyle” diyor yazar, yani hala umudu var. Sahne değişiyor ve komada yatan yaşlı bir kadın görüyoruz. Başucunda sevdiği adam pişmanlık içinde sevdiği kadını anlayamadığı için ondan özür diliyor. Belki de kavgalı bir şekilde ayrılmışlardı veya yaptıkları bir tartışma sonrasında kadının yaşadığı bir kaza nedeniyle kadın bitkisel hayata girmişti. Bu noktada hayat arkadaşı yanına geliyor ve “keşke böyle bir şey yaşanmasaydı “diyor içinden ve ekliyor “ oysa ki ne istersen yapardım lütfen seni anlayamadığım için beni affet” fakat hiçbir yaşam belirtisi olmayan yaşlı kadından herhangi bir cevap gelmiyor. İlişkiler de aynen böyle değil mi? diğer bir sahnede benzer bir durumdan ayrılan genç bir çift görünüyor. Ya gurur ya da öfke yüzünden ilişki sona eriyor.

4.Paragraf: Sonunda kişi anlamıştır ki karşısındaki kişi ne mezardan tekrar hayata dönecek ne de ilişkinin devamı için ilk adımı atacak. Artık her şey bitmiştir. Bu yüzden klipteki yaşlı adam, gururunu bir yana bırakıp kaybettiği eşine onu sevdiğini söylüyor ve elveda diyor. Aynı şey genç çift için de geçerli. Kadın yataktan kalkıp gittiğinde her şeyin bittiğini anlıyoruz. Adam sevgilisi giderken arkasından bakıyor ve bu bakışta onu çok sevdiğini anlayabiliyoruz.

5. Paragraf: 3. Paragraf +Faydasız son yakarışlar…

Benzer Yazılar İçin:

1-Metallica Hakkında Bilinmeyenler
2-En İyi Radiohead Şarkıları
3-En iyi Heavy Metal Grupları

Say Something I’m Giving Up On You Çeviri ile ilgili yazımız burda sona eriyor. Dilerseniz bu linke tıklayarak Youtube üzerinden şarkıyı dinleyebilirsiniz.

Check Also

All I Got Is You Sahip Olduğum Tek Şey Sensin Türkçe Çeviri

All I Got Is You – Deep Purple

All I Got Is You – Sahip Olduğum Tek Şey Sensin (All I Got Is You) …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir