Ölümsüz Saint Germain Kontu

Ölümsüz Saint Germain Kontu

200 yıldır yasayan Ölümsüz Saint Germain Kontu, 18. yüzyıl Avrupa saraylarına tepeden inme girmiştir. Ölümsüz Kont ‘un gerçekte nereli olduğu ve gerçek adı bilinmiyordu. Kendi kendine St. Germain Kontu ünvanını vermişti.Ayrıca daha sonra Welldone Kontu olarak da anılacak olan kont hem Simyacı hem sanatçı hem de bir diplomattı. Peki namı diğer Welldone Kontu gerçekten öldü mü, yoksa hala yaşıyor mu? Şimdi gelin Ölümsüz Kont ile ilgili gizemli olaylar neler anlatmaya başlayalım

Hala büyük bir gizem taşıyan St. Germain Kontu hakkında ilk tarihsel kayıt, 1740’larda Viyana sosyetesi haberlerinde geçiyor. Son derece şık ve zarif, 30 yaşlarındaki bu insan, bir hayli de yakışıklıydı. O yıllarda göz alıcı renkli ipek ve saten giysiler modaydı. Ancak, Kont St. Germain, aksine siyah rengi seçiyordu. Çok sayıda olan değişik elbiselerinin tümü siyahtı. Yalnızca boyun bandı ve gömlek göğüslerinin fırfırı beyazdı. Bu ona ciddi bir görünüş sağlıyordu.

Ölümsüz Saint Germain Kontu
Ölümsüz Saint Germain Kontu

Doğrusu kimse onun giysisinin rengiyle pek ilgilenmiyordu. Çünkü tepeden tırnağa her yerinde elmas ve pırlanta takılar görkemle parlıyordu. Parmaklarında, aksesuarlarında, bastonunda, enfiye kutusunda ve ayakkabılarının üstünde ışıldayan elmaslardan başka, para kesesi de düzinelerle elmasla doluydu. Bunları para niyetine kullanıyordu. Altına tenezzül etmez bir hali vardı. Zengin olmaktan çok, bir mücevher yontucusuydu sanki. Onun yontuları zarif, soylu gerdanları süslüyordu.

200 Yıldır Yaşayan Ölümsüz Kont

Fransa’nın Belle Adası’nın Valisi, Ölümsüz Kont ‘u modacı Lobkowitz ve Kont Zabor ’la tanıştırmıştı. Almanya’da başlayan arkadaşlık, daha sonra Viyana Sarayı’nda Kont St. Germain’in tanınmasına yol açtı. Paris’teki olağanüstü durum olmasaydı, bu adam sıradan biri sayılabilirdi. Ancak Parisli asillerin soy ağacı ile şeref konuklarının kaydedildiği “Kronik” ‘de yer alan Madam B.’nin anılarında Kont, “Şeytan” olmakla suçlanıyordu. Çok yaşlı olan bu kadın, yine kendi çağdaşı olan yaşlı Kontes Von Gregory’nin verdiği partiye gitmişti. Orada soylular birbirlerine tanıştırıldığı için, Madam B., Kont St. Germain’in teşrifatta takdim edilmesiyle ilgilendi. Otuz küsur yaşlarındaki bu adamı, son eşinin Venedik elçisi olduğu 1670’lerden tanıyordu.

Acaba uzak anılarda kalan öteki Kont St. Germain, onun babası mıydı? Bu soruya Kont Germain, “Hayır” dedi. “O bendim, sizin genç bir kız halinizi hatırlıyorum.” Madam B. hafızasını yokladı. 70 yıl önce, 45 yaşlarında bir St.
Germain kontu hatırlıyordu. Şimdi o adam 70 yıl sonra ve daha genç olarak karşısına çıkmıştı. Yaşlı kadın bir açıklama bekliyordu. Kont gülümseyerek, “Madam ben oldukça yaşlıyım” dedi. Madam B. ise şöyle dedi: “Benim genç kızlığımı hatırladığınıza göre, 100 yaşını aşmış olmanız gerekiyor.

Kont St. Germain, kendinin iki katı yaştaki kadına, döneminin ayrıntılarını ve onun özel yaşamından anıları anlattı. Özellikle, soylu kadının bir kez tutuklandığını söyledi. Kadın, bunu bir utanç sayarak sosyeteden gizliyordu. Şimdi bu sırrının ortaya çıkması karşısında, yaşlı kadın çığlık atmaktan kendini alamadı: “Siz olağan bir insan değilsiniz, bir şeytansınız!” Kont da sesini yükseltti: “Hatırınız için sizi bağışlıyorum. Bana hak etmediğim isimler takmaktan sizi men ederim.” Tutanaklar, Kont’un bu itham karşısında felç ya da krampa benzer tikler içinde hışımla salonu terk ettiğini yazıyorlar.

Saint Germain Kontu Welldone Kontu Adını Alıyor

Bazı nedenlerden dolayı Ölümsüz Kont St. Germain, Fransa’dan kaçmak zorunda kaldı ve Rus Çariçesi Büyük Katerina ‘nın hizmetine girdi. (Büyük Katerina ve Aşk Hayatı adlı makalemizde Büyük Katerina ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz)  Kont, Büyük Katerina yanında generalliğe kadar yükseldi ve “Welldone Kontu” adını aldı. Daha sonra yüksek dereceli bir mason olmak üzere başvuru yaptı. Bir süre sonra İskoçya ve Paris localarında terfi etti.

Ölümsüz Welldone Kontu
Ölümsüz Welldone Kontu

Welldone Kontu Gerçekten Öldü Mü?

27 Şubat 1784 yılında Welldone Kontu ‘nun, Prens Karl’ın Eckenförde’deki malikanesinde öldüğü rivayet edilir. Öldükten sonra Welldone Kontu namı diğer Ölümsüz Kont ‘un malikanesi yanındaki mezarının taşına şunlar yazılmıştır: “Burada yatan kişi Ölümsüz St. Germain Kontu ya da Welldone Kontu diye bilinir. Hakkında başka bir bilgi yoktur. Fakat Saint Germain Kontu gerçekten öldü mü? Ölümünden sonra  1784 ile 1820 yılları arasında çok sayıda tanık onun yaşadığını görmüşlerdir. Bazı Okültistler onun hala aramızda yaşadığından emindirler.

Benzer Tuhaf Gizemli Hikayeler İçin:

1-Evliya Hikayeleri – Kısa Dini Hikayeler – Evliya Emir Ahmet Buhari
2-Yaşanmış Sıradışı Olaylar
3-Dünyanın En Korkunç Resmi

Ölümsüz Saint Germain Kontu ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.