Uzayda Ezan Sesi – Neil Armstrong’un Ayda Ezan Sesi Duyması

Uzayda Ezan Sesi – Neil Armstrong’un Ayda Ezan Sesi Duyması

Uzayda ezan sesi duyulması olayı eminim çoğunuz duymuşsunuzdur. Duymasına duydunuz fakat bu olay ne kadar gerçek? Bu yazıda uzayda ezan sesi duyulması olayı ile ilgili bilgiler aktaracağız. Ardından Ayda ezan sesi duyulması olayını yaşayan astronotların bu olayın akabinde yaşadıkları gizemli olaylar neler teker teker bunlara değineceğiz.

Günün birinde uzaya gitmek insanoğlunun en büyük hayaliydi. Nihayet bu hayal 1969 yılında son buldu. Fakat bu işi asıl gerçekleştirmiş olan astronotlar bu olaydan sonra garip bir biçimde çeşitli sebeplerden dolayı işlerinden uzaklaştırılarak silinip gittiler.

Mercury, Gemini ve Apollo uçuşlarında görev yapmış olan astronotlardan gelecekte de yararlanılması düşünülüyordu. Columbia ve Challanger uzay mekiği projelerinde, eski astronotların yerine yenileri kullanıldı. Aslında mekik projesinin gerçek amacı, normal insanların da uzaya gitmesini ispatlamaktı. Çünkü uzay mekikleri, belli bir yüksekliğe çıkan, uzayın derinliklerine yönelemeyen araçlardı.

Shuttle Uzay Projesi Neden Hayata Geçirilemedi ?

Bir sonraki “Shuttle” uzay projesi, deneyimli astronotların yapabileceği bir işti. “Shuttle” projesi uzaya bir yerleşim ve kolonileşme projesiydi ve bu işi ancak deneyimli olanlar yapabilirdi. Gelin görün ki bu düşünce, deneyimli tüm astronotların kişilik bozukluğu göstermesi nedeniyle hayata geçirilemedi.

Bu güne kadar yaklaşık 30 erkek ve kadın astronot uzay uçuşları için seçildiler. Bu insanlar “Shuttle” projesinde pilot ve bilim adamı olarak görev yapacaklardı. Ayrıca 50 kişilik de bir ek liste hazırlanmıştı. Fakat bu listenin içinde hiçbir deneyimli astronot yoktu. Zaten onların alın yazılarını değiştiren şey de uzaydı.

Bir anda büyük bir üne kavuşan bu insanlar aslında birbirine çok benziyordu. Çoğu yüksek rütbeli kara, hava ve deniz subayı idiler. Hepsinin yaşı kırk civarlarındaydı ve hepsi evli olup çocukları vardı. Bütün bu özellikler akıllı, tedbirli ve düzenli bir yaşam ortamına uygun bir insan tipini gösteriyordu.

Bu kişiler tüm uçuş hazırlıkları sırasında en zor koşullar altında yaşam savaşı vererek örnek bir biçimde davrandılar. Uçuş süresince hiçbiri sarsılmadı. Büyük zorluklara rağmen dünyaya dönmeyi başardılar. Peki, bir insanın yaşayabileceği en zor şartları atlatan bu insanlara dünyaya döndükten sonra neler oldu?.. Sanki dünyaya ayak bastıkları anda, yaşadıklarının faturasını ödüyor gibiydiler. Ama asıl sebep bunlar değildi.

Uzayda Ezan Sesi Duyulması Olayı - Ayda Ezan Sesi
Uzayda Ezan Sesi Duyulması Olayı – Ayda Ezan Sesi

Neil Armstrong Ay’a ilk ayak bastığında Ezan Sesi Duyuyor

Dünya’ya dönüşünün o muhteşem günlerinden kısa bir süre sonra Armstrong NASA tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Bundan sonra bir üniversitede görev aldı ama bir süre sonra paronoyik rahatsızlıklar gösteriyor gerekçesiyle bu görevden de uzaklaştırıldı. Tüm bu olaylardan sonra eşinden de ayrıldı. Neil Armstrong artık tamamen yalnız bir yaşamı tercih etmişti ve hiç kimseyle görüşmüyordu. Bir zaman sonra Mısır’a gitmeyi düşündü ve bu düşüncesini gerçekleştirdi.

Kahire’ye yaptığı seyahatte çevreyi gezerken duyduğu bir ezan sesi ile bir anda şoka girdi. Geçirdiği şoktan sonra kendine geldiğinde işe şu cümleleri söyledi. “Ben bu sesi Ay’a ilk ayak bastığım zaman da duydum.”Bu olaydan sonra Armstrong’un Müslümanlığı seçtiği de söylenir. Duyduğu ezan sesi ile yaşamı değişen Armstrong kendini ruh bilimine adadı.

Ayda Ezan Sesi Duyulması - Uzayda Ezan Sesi
Ayda Ezan Sesi Duyulması – Uzayda Ezan Sesi

Edwin Aldrin, Armstrong ‘tan sonra Ay’a ikinci ayak basan astronottu. Dünya’ya döndükten kısa bir süre sonra çok ağır sinir krizleri geçirdi. Uzun bir süre hastanede sinir tedavisi gördükten sonra o da karısından ayrılarak yalnızlığı seçti. Ama seçtiği yaşam Armstrong ‘tan biraz daha farklıydı. Artık her önüne gelen kadınla düşüp kalkmaya başlamıştı. Aklı fikri seksteydi. Daha sonra bir uzay malzeme şirketinde işe başladı günümüzde ise nerede olduğu ve ne yaptığı tam olarak bilinmiyor.

Uzaya çıkan astronotların içinde en zeki astronot olduğu iddia edilen Edgar Mitchell ise uzaydan döndükten sonra bambaşka bir insan olmuştu. O da önce öbür arkadaşları gibi hemen karısını boşadı. Uzayda Allah’ın varlığını duyduğunu söylüyordu. Bir süre sonrada kendisini ruh bilimine adadı ve terapiyle hastaları iyi etmeye çalıştı. Ayrıca beyin gücünü kullanarak çelik eşyaları parçalamayı denedi.

James Irwin Ayda Allah ile Karşılaştığını İddia Ediyor

Allah ile karşılaştığını söyleyen diğer bir astronot ise James lrwin oldu. James Irwin, uzayda Allah’la karşılaştığını ve burada yaşadığı büyük zorlukların Allah tarafından çözüldüğünü ve toplamış olduğu taşların ona Allah tarafından verildiğini söylüyordu. Bir süre sonra NASA’dan ayrılarak dinsel bir tarikat kurdu ve tarikatın başına geçti.

Psikologlar,  halen uzay kurbanlarını çözümlemeye çalışıyorlar. Onları altüst eden etkinin, özel bir korkunun verdiği sarsıntıdan kaynaklandığını belirtiyorlar. Bazı psikologlar astronotların yaşadıkları bu sarsıntıyı, yaşadıkları gezegeni aniden uzayda yüzen bir gök cismi olarak görmelerine bağlıyor. Bu şok nedeniyle astronotların ruh hallerinin değişebileceğini düşünüyorlar.

Psikologlar bu korkunun daha beteri de olduğunu söylüyorlar. Astronotun yıllardır kendisini güvende hissettiği gezegeninin dışında olmasının ve olayı yönlendiren mekanizmanın kendisini yörüngede bekleyen uzay gemisine gönderip gönderemeyeceğini de bilmiyor olmasının astronotu daha derinden etkileyebileceği düşünülüyor. Yeteneği ve geleceğini başkasının ellerinde hisseden astronot muazzam bir korku yaşıyor. Ve sonunda astronot bir ömür boyu bu korkunun kurbanı oluyor.

Uzayda Ezan Sesi Duyulması Olayı ile ilgili yazı hoşunuza gittiyse Benzer Yazılar İçin:
1-Yaşanmış Gizemli Olaylar – Gerçek Reenkarnasyon Hikayeleri
2-Yaşanmış Korkutucu Hikayeler
3-İntihar Ettiren Yasaklanan Şarkı ” Kasvetli Pazar “
Bu arada Ayda Ezan Sesi Duyulması olayını isterseniz buradan da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.