Ana Sayfa / DEĞİŞİK HİKAYELER / Efsane Galatasaraylı Amigo Karıncaezmez Şevki Güney

Efsane Galatasaraylı Amigo Karıncaezmez Şevki Güney

Karıncaezmez Lakaplı Ünlü Galatasaray Taraftarı ve Amigosu Şevki Güney

Karıncaezmez Şevki Güney… Yalnız Türkiye’de değil, belki de dünyada eşine ender rastlanan kulüp taraftarlarından biri olan ve «Karıncaezmez» adı ile tanınan Şevki Güney, uğruna her şeyini harcadığı kulübünün idarecileri, kendisine sıkışık bir zamanında en ufak bir yardımdan kaçındıkları, kulüp aşkı yüzünden ailesi ile darıldığı ve iki sene çocukları perişan halde sokaklarda kaldığı için, Galatasaray’a darılmış, maçlara da gitmiyormuş. Ama üzerinde hala sarı – kırmızı forma var.

Karıncaezmez Şevki Güney Otomobili ve Selamı
Karıncaezmez Şevki Güney Otomobili ve Selamı

Efsane Amigo Karıncaezmez Şevki Güney

— Onların yüzünden şu «Kahve değirmeni» ile kaldım. Yoksa şimdi benim de altımda 65 model bir otomobil bulunur, evim, param olurdu. Bugün tamamen iflas etmiş bir haldeyim. Galatasaray’ın renklerini, ismini, propagandasını yaptığım halde, bana hiç kimse yardım elini uzatmadı. Bu yüzden zaman zaman müşterilerimle fena kişi oldum, çalışamaz hale geldim. Şimdi biraz param olsa, hemen sarı – kırmızı renklerle mezarımı yaptırıp, ailece üzerinde resmimizi çektirecek ve bütün tanıdıklarıma dağıtacağım… Dertli Karıncaezmez içini döktükten sonra, transfer mevzusuna temas etmek mümkün olabildi.

— Yeni futbolcuları tanımıyorum, fakat duyuyor ve okuyorum. Her takımı bir hayli gençleştirmek ve bunun için gereken parayı harcamak lazım.
— Ya eskiler için ne düşünüyorsun?
— Galatasaray Metin için, Metin de Galatasaray için her şeyi yaptı. Artık onlar etle tırnak oldular. Metin, kulübün vaziyetini düşünerek fazla istememeli, kulüp de bu emektar ve klas futbolcusuna 70 – 80 bin lira vererek işi halletmelidir. Ayhan ve Talat’a da 35 – 40 bin lira yeter…

Benzer Yazılar:
1-İlginç Hikayeler :İngiliz Büyücü Sinan’ın Aklını Başından Aldı
2-Komik Fotoromanlar
3-Tarkan’ın Eski Hayatı ve Fotoğrafları

Check Also

Osmanlı Döneminden İlginç Hikayeler

İlginç Hikayeler – Osmanlı Dönemi Padişah Öyküleri ilginç hikayeler kategorisinde bugün sizinle paylaşacağımız Osmanlı Dönemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir